Eagle F1 Asymmetric 6 har en däckbeteckning som lyder 285/35-R23. Detta offroaddäck har modellnamnet Eagle F1 Asymmetric 6 och är ett av alla däck som tillverkas av .
Detta offroaddäck från passar på 23"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Däcket har en bredd på 285 mm och en profil på cirka 100 mm, vilket motsvarar 35% av däckets bredd. Hastighetsindex Y som Eagle F1 Asymmetric 6 har innebär hastigheter upp till 300 km/h.
Du kan komplettera detta offroaddäck med 23"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 931 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Eagle F1 Asymmetric 6 |
| Däckbeteckning | 285/35-R23 |
| Diameter | 23" |
| Bredd | 285 mm |
| Profil | 100 mm |
| Profilprocent | 35% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 107 |
| EAN | 4038526418258 |
Offroaddäcket Eagle F1 Asymmetric 6 från med däckbeteckningen 295/35-R23.
Offroaddäck från med modellnamnet Eagle F1 Asymmetric 6 och däckbeteckningen 325/35-R23.
Eagle F1 Asymmetric 6 är ett offroaddäck med däckmärkningen 285/40-R23.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Eagle F1 Asymmetric 6. Däcket har däckbeteckningen 285/35-R21.