Om du letar efter ett offroaddäck med däckbeteckningen 285/45-R21 till din stadsjeep kan detta däck från vara något för dig. Detta -däck är av modellen Scorpion Zero All Season.
Detta offroaddäck från passar på 21"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Detta däck har en bredd på 285 mm och har en profil som är ungefär 128 mm. Profilmåttet motsvarar 45% av däckets bredd. Med detta offroaddäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 240 km/h.
Behöver du 21"-fälgar till dina Scorpion Zero All Season? Passa på att köpa fälgar när du köper nya offroaddäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 787 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Scorpion Zero All Season |
| Däckbeteckning | 285/45-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 285 mm |
| Profil | 128 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 113 |
har tagit fram detta offroaddäck med namnet P Zero PZ4 SC. Däcket har däckbeteckningen 285/45-R21.
Offroaddäcket Scorpion Zero All Season har en däckbeteckning som är 285/45-R21. Däcket kommer från .
Offroaddäcket Scorpion Zero All Season har en däckbeteckning som är 285/45-R21. Däcket kommer från .
Detta offroaddäck från , kallat Scorpion Winter, har däckbeteckningen 285/45-R21.