P Zero PZ4 SC är ett offroaddäck som passar stadsjeepar med däckbeteckningen 285/45-R21. Offroaddäcket du nu tittar på kallar för P Zero PZ4 SC.
P Zero PZ4 SC är ett offroaddäck med diametern 21". Detta offroaddäck har en bredd på 285 mm och en profil på cirka 128 mm, vilket motsvarar 45% av däckets bredd. Hastighetsindexet för P Zero PZ4 SC är V. Detta innebär att P Zero PZ4 SC är godkänt att användas upp till 240 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 21"-fälgar till P Zero PZ4 SC.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 337 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | P Zero PZ4 SC |
| Däckbeteckning | 285/45-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 285 mm |
| Profil | 128 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 113 |
| EAN | 8019227456639 |
Detta offroaddäck från , kallat P Zero PZ4 SC, har däckbeteckningen 285/45-R21.
Detta offroaddäck från , kallat P Zero PZ4 SC, har däckbeteckningen 285/45-R20.
P Zero PZ4 SC är ett offroaddäck med däckmärkningen 285/45-R20.
Offroaddäck från med modellnamnet P Zero PZ4 SC och däckbeteckningen 285/45-R20.