Wrangler DuraTrac RT är ett däck från som har däckbeteckningen 275/60-R20. Wrangler DuraTrac RT är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Detta offroaddäck från passar på 20"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Här har du ett offroaddäck från som är 275 brett och med en profil på 165 mm. Wrangler DuraTrac RT har hastighetsindex Q, vilket innebär att Wrangler DuraTrac RT är ett offroaddäck som är godkänt för hastigheter upp till 160 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Wrangler DuraTrac RT. Mer information om passande 20"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 478 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Wrangler DuraTrac RT |
| Däckbeteckning | 275/60-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 165 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | Q (max 160 km/h) |
| Belastningskod | 116 |
| EAN | 4038526434852 |
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 285/75-R16.
Offroaddäck med däckbeteckningen 265/70-R17 och modellnamnet Wrangler DuraTrac RT.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Wrangler DuraTrac RT. Däcket har däckbeteckningen 265/70-R16.
Offroaddäck med däckbeteckningen 265/70-R16 och modellnamnet Wrangler DuraTrac RT.