Wrangler DuraTrac RT har en däckbeteckning som lyder 265/70-R17. Detta -däck är av modellen Wrangler DuraTrac RT.
Wrangler DuraTrac RT har en diameter som är 17" och därmed passar på 17"-fälgar. Med offroaddäcket Wrangler DuraTrac RT får du ett däck som är 265 mm brett och har en profil på 186 mm. Hastighetsindex Q som Wrangler DuraTrac RT har innebär hastigheter upp till 160 km/h.
Spara pengar och köp med nya 17"-fälgar samtidigt som du köper Wrangler DuraTrac RT. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 808 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Wrangler DuraTrac RT |
| Däckbeteckning | 265/70-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 186 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | Q (max 160 km/h) |
| Belastningskod | 121/118 |
| EAN | 4038526479105 |
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Wrangler DuraTrac RT. Däcket har däckbeteckningen 265/70-R16.
Offroaddäck med däckbeteckningen 265/70-R16 och modellnamnet Wrangler DuraTrac RT.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 285/75-R16.
Ett offroaddäck från . Wrangler DuraTrac RT har däckbeteckningen 275/60-R20.