Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 275/50-R22 till din stadsjeep. Detta offroaddäck har modellnamnet Scorpion MS och är ett av alla däck som tillverkas av .
Scorpion MS är ett offroaddäck som passar på fälgar med en diameter på 22". Offroaddäcket är 275 mm brett med en profil på 138 mm. Hastighetsindex H som Scorpion MS har innebär hastigheter upp till 210 km/h.
Du kan komplettera detta offroaddäck med 22"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 280 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Scorpion MS |
| Däckbeteckning | 275/50-R22 |
| Diameter | 22" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 138 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 116 |
| EAN | 8019227433586 |
Detta offroaddäck från , kallat Scorpion MS, har däckbeteckningen 275/50-R21.
Offroaddäcket Scorpion Zero All Season har en däckbeteckning som är 275/50-R22. Däcket kommer från .
Scorpion MS är ett offroaddäck med däckmärkningen 255/50-R20.
Offroaddäck från med modellnamnet Scorpion MS och däckbeteckningen 235/50-R20.