Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 275/50-R22 till din stadsjeep. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta offroaddäck för Scorpion Zero All Season.
Scorpion Zero All Season är ett offroaddäck med en diameter på 22". Detta offroaddäck har en bredd på 275 mm och en profil på cirka 138 mm, vilket motsvarar 50% av däckets bredd. Hastighetsindex H som Scorpion Zero All Season har innebär hastigheter upp till 210 km/h.
Vill du även köpa nya 22"-fälgar som passar till Scorpion Zero All Season? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 796 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Scorpion Zero All Season |
| Däckbeteckning | 275/50-R22 |
| Diameter | 22" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 138 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 116 |
| EAN | 8019227421002 |
Offroaddäck med däckbeteckningen 275/50-R22 och modellnamnet Scorpion MS.
Detta offroaddäck från , kallat Scorpion Verde All-Season, har däckbeteckningen 285/65-R17.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 275/40-R22.
Scorpion Zero All Season är ett offroaddäck med däckmärkningen 275/50-R20.