har valt att kalla detta offroaddäck med däckbeteckningen 275/40-R21 för Eagle F1 Asymmetric 3. Detta offroaddäck har modellnamnet Eagle F1 Asymmetric 3 och är ett av alla däck som tillverkas av .
Detta offroaddäck passar på fälgar som har en diameter på 21". Detta offroaddäck har en bredd på 275 mm och en profil på cirka 110 mm, vilket motsvarar 40% av däckets bredd. Eagle F1 Asymmetric 3 har hastighetsindex Y, vilket innebär att Eagle F1 Asymmetric 3 är ett offroaddäck som är godkänt för hastigheter upp till 300 km/h.
Spara pengar och köp med nya 21"-fälgar samtidigt som du köper Eagle F1 Asymmetric 3. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 603 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Eagle F1 Asymmetric 3 |
| Däckbeteckning | 275/40-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 110 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 107 |
| EAN | 5452000726261 |
Eagle F1 Asymmetric 6 är ett offroaddäck med däckmärkningen 275/40-R21.
Eagle F1 Asymmetric 3 ROF - Ett offroaddäck med däckmärkningen 275/40-R21.
Offroaddäck från med modellnamnet Eagle F1 Asymmetric 3 och däckbeteckningen 275/40-R22.
Offroaddäcket Eagle F1 Asymmetric ROF från med däckbeteckningen 275/40-R20.