Däckbeteckningen för detta offroaddäck från är 275/40-R20. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för Eagle F1 Asymmetric ROF.
Detta är ett offroaddäck från som passar till fälgar med en diameter på 20". Detta däck har en bredd på 275 mm och har en profil som är ungefär 110 mm. Profilmåttet motsvarar 40% av däckets bredd. Hastighetsindex W som Eagle F1 Asymmetric ROF har innebär hastigheter upp till 270 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 20"-fälgar för Eagle F1 Asymmetric ROF. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 599 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Eagle F1 Asymmetric ROF |
| Däckbeteckning | 275/40-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 110 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 106 |
| EAN | 5452000722157 |
Eagle F1 Asymmetric 3 ROF - Ett offroaddäck med däckmärkningen 275/40-R21.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 275/45-R20.
Eagle F1 Asymmetric 3 ROF är ett offroaddäck med däckmärkningen 305/40-R20.
Offroaddäck med däckbeteckningen 245/45-R20 och modellnamnet Eagle F1 Asymmetric ROF.