har valt att kalla detta offroaddäck med däckbeteckningen 275/40-R21 för Powerproof 2. Powerproof 2, som detta offroaddäck heter, är ett offroaddäck från .
Powerproof 2 har en diameter som är 21" och därmed passar på 21"-fälgar. Detta däck har en bredd på 275 mm och har en profil som är ungefär 110 mm. Profilmåttet motsvarar 40% av däckets bredd. Hastighetsindex Y som Powerproof 2 har innebär hastigheter upp till 300 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 21"-fälgar för Powerproof 2. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 593 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Powerproof 2 |
| Däckbeteckning | 275/40-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 110 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 107 |
| EAN | 6419440685250 |
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 275/40-R20.
Offroaddäcket Powerproof 2 har en däckbeteckning som är 275/40-R20. Däcket kommer från .
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Powerproof 1. Däcket har däckbeteckningen 275/40-R20.
Powerproof 1 är ett offroaddäck med däckmärkningen 255/50-R19.