Offroaddäcket Geolandar A/T4 (G018A) är ett offroaddäck för er med stadsjeepar som kräver däck med däckbeteckningen 265/75-R16. Geolandar A/T4 (G018A) är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Geolandar A/T4 (G018A) har en diameter som är 16" och därmed passar på 16"-fälgar. Detta däck har en bredd på 265 mm och har en profil som är ungefär 199 mm. Profilmåttet motsvarar 75% av däckets bredd. Hastighetsindexet för Geolandar A/T4 (G018A) är T. Detta innebär att Geolandar A/T4 (G018A) är godkänt att användas upp till 190 km/h.
Du kan komplettera detta offroaddäck med 16"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 565 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Geolandar A/T4 (G018A) |
| Däckbeteckning | 265/75-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 199 mm |
| Profilprocent | 75% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 116 |
| EAN | 4548515347631 |
Offroaddäcket Geolandar A/T4 (G018A) från med däckbeteckningen 265/70-R17.
Ett offroaddäck från . Geolandar A/T4 (G018A) har däckbeteckningen 265/60-R18.
Offroaddäck från med modellnamnet Geolandar A/T4 (G018A) och däckbeteckningen 235/70-R16.
Offroaddäck från med modellnamnet Geolandar A/T4 (G018A) och däckbeteckningen 175/80-R16.