Däckbeteckningen för detta offroaddäck från är 265/65-R17. , som är kända av många för sina offroaddäck, kallar detta offroaddäck för Geolandar A/T4 (G018A).
Geolandar A/T4 (G018A) är ett offroaddäck med diametern 17". Med offroaddäcket Geolandar A/T4 (G018A) får du ett däck som är 265 mm brett och har en profil på 172 mm. Geolandar A/T4 (G018A) klarar hastigheter upp till 190 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex T.
Behöver du även 17"-fälgar till offroaddäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 740 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Geolandar A/T4 (G018A) |
| Däckbeteckning | 265/65-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 172 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 112 |
| EAN | 4548515347617 |
Offroaddäcket Geolandar A/T4 (G018A) från med däckbeteckningen 265/70-R17.
Ett offroaddäck från . Geolandar A/T4 (G018A) har däckbeteckningen 265/60-R18.
Geolandar A/T4 (G018A) är ett offroaddäck med däckmärkningen 265/75-R16.
Detta offroaddäck från , kallat Geolandar A/T4 (G018A), har däckbeteckningen 215/65-R16.