Eagle F1 Asymmetric 6 är ett däck från som har däckbeteckningen 265/40-R21. , som är kända av många för sina offroaddäck, kallar detta offroaddäck för Eagle F1 Asymmetric 6.
Detta offroaddäck passar på fälgar som har en diameter på 21". Däcket har en bredd på 265 mm och en profil på cirka 106 mm, vilket motsvarar 40% av däckets bredd. Hastighetsindex H som Eagle F1 Asymmetric 6 har innebär hastigheter upp till 210 km/h.
Spara pengar och köp med nya 21"-fälgar samtidigt som du köper Eagle F1 Asymmetric 6. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 019 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Eagle F1 Asymmetric 6 |
| Däckbeteckning | 265/40-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 106 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 105 |
| EAN | 4038526435132 |
Offroaddäcket Eagle F1 Asymmetric 6 från med däckbeteckningen 265/40-R21.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 265/40-R21.
Ett offroaddäck från . Eagle F1 Asymmetric 3 har däckbeteckningen 285/40-R21.
Offroaddäcket Eagle F1 Asymmetric 2 från med däckbeteckningen 285/40-R21.