Offroaddäcket Eagle F1 Asymmetric 6 är ett offroaddäck för er med stadsjeepar som kräver däck med däckbeteckningen 265/40-R21. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för Eagle F1 Asymmetric 6.
Eagle F1 Asymmetric 6 är ett offroaddäck med en diameter på 21". offroaddäcket Eagle F1 Asymmetric 6 är 265 mm brett och en profil på 106 mm. Hastighetsindexet för Eagle F1 Asymmetric 6 är H. Detta innebär att Eagle F1 Asymmetric 6 är godkänt att användas upp till 210 km/h.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Eagle F1 Asymmetric 6 då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 888 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Eagle F1 Asymmetric 6 |
| Däckbeteckning | 265/40-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 106 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 105 |
| EAN | 4038526523013 |
Offroaddäcket Eagle F1 Asymmetric 6 har en däckbeteckning som är 265/40-R21. Däcket kommer från .
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 265/40-R21.
Ett offroaddäck från . Eagle F1 Asymmetric 3 har däckbeteckningen 285/40-R21.
Offroaddäcket Eagle F1 Asymmetric 2 från med däckbeteckningen 285/40-R21.