Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 255/70-R18 till din stadsjeep. Road Venture AT52 är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Detta offroaddäck från passar på 18"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Offroaddäcket är 255 mm brett med en profil på 179 mm. Hastighetsindex T som Road Venture AT52 har innebär hastigheter upp till 190 km/h.
Spara pengar och köp med nya 18"-fälgar samtidigt som du köper Road Venture AT52. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 363 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Road Venture AT52 |
| Däckbeteckning | 255/70-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 179 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 113 |
| EAN | 8808956689063 |
Road Venture AT52 är ett offroaddäck med däckmärkningen 255/70-R18.
Offroaddäcket Road Venture AT52 har en däckbeteckning som är 255/70-R18. Däcket kommer från .
Offroaddäck med däckbeteckningen 255/70-R18 och modellnamnet Road Venture AT52.
Offroaddäcket Road Venture AT52 från med däckbeteckningen 275/55-R20.