har valt att kalla detta offroaddäck med däckbeteckningen 255/70-R18 för Road Venture AT52. Road Venture AT52 är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Med en diameter på 18" är detta offroaddäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Offroaddäcket är 255 mm brett med en profil på 179 mm. Road Venture AT52 klarar hastigheter upp till 190 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex T.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Road Venture AT52. Mer information om passande 18"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 918 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Road Venture AT52 |
| Däckbeteckning | 255/70-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 179 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 113 |
| EAN | 8808956666781 |
Road Venture AT52 är ett offroaddäck med däckmärkningen 255/70-R18.
Offroaddäck med däckbeteckningen 255/70-R18 och modellnamnet Road Venture AT52.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 255/70-R18.
Offroaddäcket Road Venture AT52 från med däckbeteckningen 275/55-R20.