Om du letar efter ett offroaddäck med däckbeteckningen 255/55-R19 till din stadsjeep kan detta däck från vara något för dig. Road Venture AT52, som detta offroaddäck heter, är ett offroaddäck från .
Detta är ett offroaddäck från som passar till fälgar med en diameter på 19". Road Venture AT52 har en bredd på 255 mm och en profil som motsvarar 55% av däckets bredd, det vill säga cirka 140 mm. Med detta offroaddäck från har du ett däck som klarar hastigheter upp till 210 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Road Venture AT52. Mer information om passande 19"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 589 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Road Venture AT52 |
| Däckbeteckning | 255/55-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 255 mm |
| Profil | 140 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 111 |
| EAN | 8808956688974 |
Offroaddäck från med modellnamnet Road Venture AT52 och däckbeteckningen 255/55-R19.
Offroaddäcket Road Venture AT52 har en däckbeteckning som är 235/55-R19. Däcket kommer från .
Offroaddäcket Road Venture AT52 från med däckbeteckningen 235/55-R19.
Road Venture AT52 är ett offroaddäck med däckmärkningen 255/70-R18.