Road Venture AT52 är ett däck från som har däckbeteckningen 235/55-R19. Road Venture AT52 är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Detta offroaddäck från passar på 19"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Detta däck har en bredd på 235 mm och har en profil som är ungefär 129 mm. Profilmåttet motsvarar 55% av däckets bredd. Road Venture AT52 klarar hastigheter upp till 210 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex H.
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Road Venture AT52 då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 420 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Road Venture AT52 |
| Däckbeteckning | 235/55-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 129 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 105 |
| EAN | 8808956688967 |
Offroaddäcket Road Venture AT52 från med däckbeteckningen 235/55-R19.
Offroaddäck från med modellnamnet Road Venture AT52 och däckbeteckningen 255/55-R19.
Offroaddäck från med modellnamnet Road Venture AT52 och däckbeteckningen 255/55-R19.
Detta offroaddäck från , kallat Road Venture AT52, har däckbeteckningen 275/55-R20.