All Season 2 har en däckbeteckning som lyder 235/65-R17. Detta offroaddäck har modellnamnet All Season 2 och är ett av alla däck som tillverkas av .
Detta -däck har en diameter på 17". All Season 2 har en bredd på 235 mm och en profil som motsvarar 65% av däckets bredd, det vill säga cirka 153 mm. Hastighetsindex W som All Season 2 har innebär hastigheter upp till 270 km/h.
Vill du även köpa nya 17"-fälgar som passar till All Season 2? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 708 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | All Season 2 |
| Däckbeteckning | 235/65-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 153 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 108 |
| EAN | 4038526421661 |
Offroaddäck med däckbeteckningen 235/65-R17 och modellnamnet Turanza All season 6.
Ett offroaddäck från . Scorpion All Season SF3 har däckbeteckningen 235/65-R17.
Scorpion All Season SF2 - Ett offroaddäck med däckmärkningen 235/65-R17.
Detta offroaddäck från , kallat Premitra All Season AP3 SUV, har däckbeteckningen 265/45-R20.