Däckbeteckningen för detta offroaddäck från är 235/65-R17. Offroaddäcket Turanza All season 6 är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Turanza All season 6 är ett offroaddäck med diametern 17". Offroaddäcket är 235 mm brett med en profil på 153 mm. Detta offroaddäck har ett hastighetsindex som är W (max 270 km/h).
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Turanza All season 6 då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 085 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Turanza All season 6 |
| Däckbeteckning | 235/65-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 235 mm |
| Profil | 153 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 108 |
| EAN | 3286348033864 |
Detta offroaddäck från , kallat All Season 2, har däckbeteckningen 235/65-R17.
Ett offroaddäck från . Scorpion All Season SF3 har däckbeteckningen 235/65-R17.
Scorpion All Season SF2 - Ett offroaddäck med däckmärkningen 235/65-R17.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Turanza All season 6. Däcket har däckbeteckningen 235/65-R17.