Detta offroaddäck från har däckmärkningen 195/60-R18. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för Turanza All season 6.
Turanza All season 6 är ett offroaddäck med diametern 18". Detta däck har en bredd på 195 mm och har en profil som är ungefär 117 mm. Profilmåttet motsvarar 60% av däckets bredd. Hastighetsindex H som Turanza All season 6 har innebär hastigheter upp till 210 km/h.
Behöver du 18"-fälgar till dina Turanza All season 6? Passa på att köpa fälgar när du köper nya offroaddäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 651 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Turanza All season 6 |
| Däckbeteckning | 195/60-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 117 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 96 |
| EAN | 3286343252017 |
Geolandar A/T (G015) är ett offroaddäck med däckmärkningen 195/80-R15.
Offroaddäcket 4X4 Contact från med däckbeteckningen 195/80-R15.
WILDPEAK A/T AT3WA - Ett offroaddäck med däckmärkningen 195/80-R15.
Offroaddäck med däckbeteckningen 195/80-R15 och modellnamnet WILDPEAK A/T AT3WA.