har valt att kalla detta offroaddäck med däckbeteckningen 195/80-R15 för Grabber GT Plus. Offroaddäcket du nu tittar på kallar för Grabber GT Plus.
Med en diameter på 15" är detta offroaddäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Däcket har en bredd på 195 mm och en profil på cirka 156 mm, vilket motsvarar 80% av däckets bredd. Detta är ett offroaddäck som får användas för hastigheter upp till 210 km/h (hastighetsindex H).
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 15"-fälgar till Grabber GT Plus.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 742 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Grabber GT Plus |
| Däckbeteckning | 195/80-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 156 mm |
| Profilprocent | 80% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 96 |
| EAN | 4032344015927 |
Geolandar A/T (G015) är ett offroaddäck med däckmärkningen 195/80-R15.
Offroaddäcket 4X4 Contact från med däckbeteckningen 195/80-R15.
WILDPEAK A/T AT3WA - Ett offroaddäck med däckmärkningen 195/80-R15.
Offroaddäck med däckbeteckningen 195/80-R15 och modellnamnet WILDPEAK A/T AT3WA.