Om du letar efter ett offroaddäck med däckbeteckningen 315/40-R21 till din stadsjeep kan detta däck från vara något för dig. Detta offroaddäck har modellnamnet Scorpion Zero All Season och är ett av alla däck som tillverkas av .
Scorpion Zero All Season passar på fälgar med en diameter på 21". Med offroaddäcket Scorpion Zero All Season får du ett däck som är 315 mm brett och har en profil på 126 mm. Scorpion Zero All Season klarar hastigheter upp till 240 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex V.
Spara pengar och köp med nya 21"-fälgar samtidigt som du köper Scorpion Zero All Season. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 885 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Scorpion Zero All Season |
| Däckbeteckning | 315/40-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 315 mm |
| Profil | 126 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 115 |
Offroaddäck från med modellnamnet Scorpion Winter och däckbeteckningen 315/40-R21.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Alenza Sport A/S. Däcket har däckbeteckningen 315/40-R21.
Ett offroaddäck från . UltraGrip Performance 3 har däckbeteckningen 315/40-R21.
Offroaddäck från med modellnamnet Wintrac Pro+ och däckbeteckningen 315/40-R21.