Detta offroaddäck från har däckmärkningen 295/45-R20. , som är kända av många för sina offroaddäck, kallar detta offroaddäck för Scorpion Zero All Season.
Detta offroaddäck från passar på 20"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Detta offroaddäck har en bredd på 295 mm och en profil på cirka 133 mm, vilket motsvarar 45% av däckets bredd. Hastighetsindex V som Scorpion Zero All Season har innebär hastigheter upp till 240 km/h.
Komplettera Scorpion Zero All Season med matchande 20"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 227 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Scorpion Zero All Season |
| Däckbeteckning | 295/45-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 295 mm |
| Profil | 133 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 114 |
| EAN | 8019227395877 |
Detta offroaddäck från , kallat Scorpion Winter 2, har däckbeteckningen 295/45-R20.
Ett offroaddäck från . Scorpion Winter har däckbeteckningen 295/45-R20.
Offroaddäcket Scorpion Zero All Season Run Flat har en däckbeteckning som är 295/45-R20. Däcket kommer från .
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 295/45-R20.