Om du letar efter ett offroaddäck med däckbeteckningen 295/30-R22 till din stadsjeep kan detta däck från vara något för dig. Detta -däck är av modellen Wintrac Pro.
Detta -däck har en diameter på 22". Offroaddäcket Wintrac Pro har en bredd som är 295 mm och en däcksida med en höjd på cirka 89 mm (30% av däckets bredd). Detta offroaddäck har ett hastighetsindex som är Y (max 300 km/h).
Behöver du även 22"-fälgar till offroaddäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 383 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Wintrac Pro |
| Däckbeteckning | 295/30-R22 |
| Diameter | 22" |
| Bredd | 295 mm |
| Profil | 89 mm |
| Profilprocent | 30% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 103 |
Offroaddäck från med modellnamnet Wintrac Pro+ och däckbeteckningen 295/30-R22.
Detta offroaddäck från , kallat Wintrac Pro, har däckbeteckningen 295/30-R22.
Ultrac Pro är ett offroaddäck med däckmärkningen 295/30-R22.
Ultrac Vorti+ är ett offroaddäck med däckmärkningen 295/30-R22.