Offroaddäcket Discoverer AT3 Sport 2 är ett offroaddäck för er med stadsjeepar som kräver däck med däckbeteckningen 285/50-R20. Detta -däck är av modellen Discoverer AT3 Sport 2.
Detta -däck har en diameter på 20". Offroaddäcket är 285 mm brett med en profil på 143 mm. Hastighetsindex H som Discoverer AT3 Sport 2 har innebär att det är ett offroaddäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 210 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 20"-fälgar till Discoverer AT3 Sport 2.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 730 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Discoverer AT3 Sport 2 |
| Däckbeteckning | 285/50-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 285 mm |
| Profil | 143 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 116 |
| EAN | 0029142952893 |
GRABBER AT3 - Ett offroaddäck med däckmärkningen 285/50-R20.
Offroaddäck med däckbeteckningen 285/60-R18 och modellnamnet GRABBER AT3.
Observe GSi6 LS är ett offroaddäck med däckmärkningen 285/50-R20.
Offroaddäcket Discoverer ATT har en däckbeteckning som är 265/65-R17. Däcket kommer från .