Offroaddäcket Conqueror M/T är ett offroaddäck för er med stadsjeepar som kräver däck med däckbeteckningen 285/50-R20. Conqueror M/T, som detta offroaddäck heter, är ett offroaddäck från .
Detta -däck har en diameter på 20". Däcket har en bredd på 285 mm och en profil på cirka 143 mm, vilket motsvarar 50% av däckets bredd. Conqueror M/T har hastighetsindex Q, vilket innebär att Conqueror M/T är ett offroaddäck som är godkänt för hastigheter upp till 160 km/h.
Vill du även köpa nya 20"-fälgar som passar till Conqueror M/T? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 016 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Conqueror M/T |
| Däckbeteckning | 285/50-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 285 mm |
| Profil | 143 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | Q (max 160 km/h) |
| Belastningskod | 119/116 |
| EAN | 4718022026781 |
Conqueror A/T - Ett offroaddäck med däckmärkningen 275/65-R18.
Offroaddäck från med modellnamnet Conqueror R/T och däckbeteckningen 265/60-R18.
Offroaddäcket Conqueror M/T från med däckbeteckningen 265/75-R16.
Offroaddäck med däckbeteckningen 265/75-R16 och modellnamnet Conqueror A/T.