Offroaddäcket EfficientGrip 2 SUV är ett offroaddäck för er med stadsjeepar som kräver däck med däckbeteckningen 285/45-R22. Detta offroaddäck har modellnamnet EfficientGrip 2 SUV och är ett av alla däck som tillverkas av .
Detta -däck har en diameter på 22". Detta däck har en bredd på 285 mm och har en profil som är ungefär 128 mm. Profilmåttet motsvarar 45% av däckets bredd. Hastighetsindexet för EfficientGrip 2 SUV är H. Detta innebär att EfficientGrip 2 SUV är godkänt att användas upp till 210 km/h.
Behöver du även 22"-fälgar till offroaddäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 705 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | EfficientGrip 2 SUV |
| Däckbeteckning | 285/45-R22 |
| Diameter | 22" |
| Bredd | 285 mm |
| Profil | 128 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 114 |
| EAN | 5942741085746 |
Detta offroaddäck från , kallat EfficientGrip 2 SUV, har däckbeteckningen 285/45-R22.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 285/45-R22.
Offroaddäck med däckbeteckningen 285/45-R22 och modellnamnet Geolandar CV 4S G061.
Offroaddäcket GRABBER AT3 har en däckbeteckning som är 285/45-R22. Däcket kommer från .