Däckbeteckningen för detta offroaddäck från är 285/45-R22. Detta offroaddäck har modellnamnet Ventus evo K137A och är ett av alla däck som tillverkas av .
Detta -däck har en diameter på 22". Offroaddäcket Ventus evo K137A har en bredd som är 285 mm och en däcksida med en höjd på cirka 128 mm (45% av däckets bredd). Ventus evo K137A klarar hastigheter upp till 300 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex Y.
Behöver du 22"-fälgar till dina Ventus evo K137A? Passa på att köpa fälgar när du köper nya offroaddäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 384 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Ventus evo K137A |
| Däckbeteckning | 285/45-R22 |
| Diameter | 22" |
| Bredd | 285 mm |
| Profil | 128 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 114 |
| EAN | 8808563615776 |
Ventus S1 Evo 3 K127A är ett offroaddäck med däckmärkningen 285/45-R22.
Ventus evo K137A är ett offroaddäck med däckmärkningen 325/35-R22.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 295/45-R20.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 285/45-R22.