Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 285/45-R20 till din stadsjeep. Offroaddäcket Scorpion S3 är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Scorpion S3 är ett offroaddäck med diametern 20". Detta däck är 285 mm brett och har samtidigt en profil på 128 mm. Profilen motsvarar 45% av däckets bredd. Scorpion S3 har hastighetsindex Y, vilket innebär att Scorpion S3 är ett offroaddäck som är godkänt för hastigheter upp till 300 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Scorpion S3. Mer information om passande 20"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 434 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Scorpion S3 |
| Däckbeteckning | 285/45-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 285 mm |
| Profil | 128 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 112 |
| EAN | 8019227459272 |
Offroaddäck med däckbeteckningen 285/40-R21 och modellnamnet Scorpion S3.
Scorpion Verde - Ett offroaddäck med däckmärkningen 285/45-R20.
Offroaddäck med däckbeteckningen 235/45-R20 och modellnamnet Scorpion S3.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 255/45-R20.