Eagle F1 Asymmetric 6 har en däckbeteckning som lyder 285/45-R20. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta offroaddäck för Eagle F1 Asymmetric 6.
Detta offroaddäck från passar på 20"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Eagle F1 Asymmetric 6 har en bredd på 285 mm och en profil som motsvarar 45% av däckets bredd, det vill säga cirka 128 mm. Med ett hastighetsindex på Y är Eagle F1 Asymmetric 6 ett offroaddäck som lämpar sig för hastigheter upp till 300 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 20"-fälgar för Eagle F1 Asymmetric 6. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 109 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Eagle F1 Asymmetric 6 |
| Däckbeteckning | 285/45-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 285 mm |
| Profil | 128 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 112 |
| EAN | 4038526359827 |
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 285/45-R20.
Detta offroaddäck från , kallat Eagle F1 Asymmetric 6, har däckbeteckningen 305/40-R20.
Eagle F1 Asymmetric 3 ROF är ett offroaddäck med däckmärkningen 305/40-R20.
Eagle F1 Asymmetric 6 - Ett offroaddäck med däckmärkningen 295/40-R22.