Detta offroaddäck från har däckmärkningen 285/45-R19. ZX7 är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
ZX7 är ett offroaddäck med en diameter på 19". Med offroaddäcket ZX7 får du ett däck som är 285 mm brett och har en profil på 128 mm. Hastighetsindexet för ZX7 är W. Detta innebär att ZX7 är godkänt att användas upp till 270 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 19"-fälgar till ZX7.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 586 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | ZX7 |
| Däckbeteckning | 285/45-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 285 mm |
| Profil | 128 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 111 |
| EAN | 0029142848394 |
Offroaddäck från med modellnamnet ZX7 och däckbeteckningen 245/45-R19.
Offroaddäcket Latitude Sport 3 ZP från med däckbeteckningen 285/45-R19.
Utility SP-7 är ett offroaddäck med däckmärkningen 285/45-R19.