Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 285/45-R19 till din stadsjeep. Wintrac Pro är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Wintrac Pro är ett offroaddäck som passar på fälgar med en diameter på 19". Detta offroaddäck har en bredd på 285 mm och en profil på cirka 128 mm, vilket motsvarar 45% av däckets bredd. Wintrac Pro klarar hastigheter upp till 240 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex V.
Behöver du 19"-fälgar till dina Wintrac Pro? Passa på att köpa fälgar när du köper nya offroaddäck från Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 944 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Wintrac Pro |
| Däckbeteckning | 285/45-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 285 mm |
| Profil | 128 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 111 |
| EAN | 5942741083926 |
Offroaddäcket Wintrac Pro från med däckbeteckningen 285/45-R19.
Wintrac Pro+ är ett offroaddäck med däckmärkningen 285/45-R19.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 285/45-R21.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Wintrac Pro+. Däcket har däckbeteckningen 285/45-R20.