Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 285/45-R19 till din stadsjeep. Grabber GT Plus, som detta offroaddäck heter, är ett offroaddäck från .
Detta offroaddäck från passar på 19"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Detta däck har en bredd på 285 mm och har en profil som är ungefär 128 mm. Profilmåttet motsvarar 45% av däckets bredd. Hastighetsindexet för Grabber GT Plus är W. Detta innebär att Grabber GT Plus är godkänt att användas upp till 270 km/h.
Spara pengar och köp med nya 19"-fälgar samtidigt som du köper Grabber GT Plus. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 846 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Grabber GT Plus |
| Däckbeteckning | 285/45-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 285 mm |
| Profil | 128 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | W (max 270 km/h) |
| Belastningskod | 111 |
Offroaddäck med däckbeteckningen 285/45-R19 och modellnamnet Grabber GT Plus.
Offroaddäck från med modellnamnet Grabber GT Plus och däckbeteckningen 285/40-R21.
Grabber GT Plus - Ett offroaddäck med däckmärkningen 285/40-R22.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 275/45-R19.