Offroaddäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta offroaddäck har däckbeteckningen 285/40-R22. tillverkar många olika däckmodeller och kallar detta offroaddäck för PARADA Spec-X (PA02).
Med en diameter på 22" är detta offroaddäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Däcket har en bredd på 285 mm och en profil på cirka 114 mm, vilket motsvarar 40% av däckets bredd. Med ett hastighetsindex på V är PARADA Spec-X (PA02) ett offroaddäck som lämpar sig för hastigheter upp till 240 km/h.
Du kan komplettera detta offroaddäck med 22"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 837 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | PARADA Spec-X (PA02) |
| Däckbeteckning | 285/40-R22 |
| Diameter | 22" |
| Bredd | 285 mm |
| Profil | 114 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 110 |
| EAN | 4968814749965 |
Offroaddäck från med modellnamnet PARADA Spec-X (PA02) och däckbeteckningen 285/40-R23.
Ett offroaddäck från . PARADA Spec-X (PA02) har däckbeteckningen 285/35-R22.
Offroaddäck med däckbeteckningen 285/30-R22 och modellnamnet PARADA Spec-X (PA02).
Offroaddäcket PARADA Spec-X (PA02) från med däckbeteckningen 305/40-R22.