Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 285/40-R22 till din stadsjeep. , som tillverkar detta offroaddäck, har gett det modellnamnet P Zero PZ5.
P Zero PZ5 passar på fälgar med en diameter på 22". P Zero PZ5 har en bredd på 285 mm och en profil som motsvarar 40% av däckets bredd, det vill säga cirka 114 mm. Hastighetsindex Y som P Zero PZ5 har innebär att det är ett offroaddäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 300 km/h.
Vill du även köpa nya 22"-fälgar som passar till P Zero PZ5? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 535 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | P Zero PZ5 |
| Däckbeteckning | 285/40-R22 |
| Diameter | 22" |
| Bredd | 285 mm |
| Profil | 114 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 110 |
| EAN | 8019227423549 |
Ett offroaddäck från . P Zero PZ5 har däckbeteckningen 285/40-R22.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet P Zero PZ5. Däcket har däckbeteckningen 285/40-R22.
Offroaddäck med däckbeteckningen 285/35-R23 och modellnamnet P Zero PZ5.
Offroaddäck med däckbeteckningen 285/40-R23 och modellnamnet P Zero PZ5.