Advantage 2 har en däckbeteckning som lyder 285/40-R21. Advantage 2 är ett offroaddäck i utbudet av däck från .
Detta är ett offroaddäck från som passar till fälgar med en diameter på 21". Däcket har en bredd på 285 mm och en profil på cirka 114 mm, vilket motsvarar 40% av däckets bredd. Advantage 2 är godkänt för hastigheter upp till 210 km/h (index H).
Behöver du även 21"-fälgar till offroaddäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 091 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Advantage 2 |
| Däckbeteckning | 285/40-R21 |
| Diameter | 21" |
| Bredd | 285 mm |
| Profil | 114 mm |
| Profilprocent | 40% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 109 |
| EAN | 3528706080975 |
Offroaddäck med däckbeteckningen 285/40-R21 och modellnamnet X-Ice North 4.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 285/40-R21.
X-Ice Snow SUV - Ett offroaddäck med däckmärkningen 285/40-R21.
CrossContact LX Sport är ett offroaddäck med däckmärkningen 285/40-R21.