Om du letar efter ett offroaddäck med däckbeteckningen 275/55-R20 till din stadsjeep kan detta däck från vara något för dig. Detta offroaddäck har modellnamnet Ventus ST RH06 och är ett av alla däck som tillverkas av .
Detta -däck har en diameter på 20". Detta offroaddäck har en bredd på 275 mm och en profil på cirka 151 mm, vilket motsvarar 55% av däckets bredd. Hastighetsindex V som Ventus ST RH06 har innebär att det är ett offroaddäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 240 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Ventus ST RH06. Mer information om passande 20"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 720 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Ventus ST RH06 |
| Däckbeteckning | 275/55-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 151 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 117 |
| EAN | 8808563217048 |
Detta offroaddäck från , kallat Ventus ST RH06, har däckbeteckningen 285/55-R18.
Ett offroaddäck från . Ventus ST RH06 har däckbeteckningen 265/60-R18.
Detta offroaddäck från , kallat Proxes ST III, har däckbeteckningen 275/55-R20.
Scorpion Winter är ett offroaddäck med däckmärkningen 275/55-R20.