Offroaddäcket Grabber HTS 60 är ett offroaddäck för er med stadsjeepar som kräver däck med däckbeteckningen 275/50-R20. Detta offroaddäck har modellnamnet Grabber HTS 60 och är ett av alla däck som tillverkas av .
Detta offroaddäck passar på fälgar som har en diameter på 20". offroaddäcket Grabber HTS 60 är 275 mm brett och en profil på 138 mm. Grabber HTS 60 har hastighetsindex H, vilket innebär att Grabber HTS 60 är ett offroaddäck som är godkänt för hastigheter upp till 210 km/h.
Komplettera Grabber HTS 60 med matchande 20"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 422 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Grabber HTS 60 |
| Däckbeteckning | 275/50-R20 |
| Diameter | 20" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 138 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 113 |
| EAN | 4032344013329 |
Grabber HTS 60 - Ett offroaddäck med däckmärkningen 245/65-R17.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Grabber HTS 60. Däcket har däckbeteckningen 265/65-R18.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 245/75-R16.
Offroaddäcket Grabber HTS 60 har en däckbeteckning som är 285/65-R17. Däcket kommer från .