Däckbeteckningen för detta offroaddäck från är 275/50-R19. Offroaddäcket du nu tittar på kallar för EUROWINTER HS02PRO.
EUROWINTER HS02PRO är ett offroaddäck som passar på fälgar med en diameter på 19". EUROWINTER HS02PRO har en bredd på 275 mm och en profil som motsvarar 50% av däckets bredd, det vill säga cirka 138 mm. Detta är ett offroaddäck som får användas för hastigheter upp till 240 km/h (hastighetsindex V).
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper EUROWINTER HS02PRO. Mer information om passande 19"-fälgar hittar du hos Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 061 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | EUROWINTER HS02PRO |
| Däckbeteckning | 275/50-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 138 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | V (max 240 km/h) |
| Belastningskod | 112 |
Detta offroaddäck från , kallat EUROWINTER HS02PRO, har däckbeteckningen 275/50-R19.
EUROWINTER HS02PRO är ett offroaddäck med däckmärkningen 285/45-R20.
Offroaddäcket EUROWINTER HS02PRO från med däckbeteckningen 255/60-R18.
Offroaddäck med däckbeteckningen 275/50-R20 och modellnamnet EUROWINTER HS02PRO.