Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 275/45-R19 till din stadsjeep. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för Ventus evo K137A.
Ventus evo K137A är ett offroaddäck med diametern 19". Detta däck har en bredd på 275 mm och har en profil som är ungefär 124 mm. Profilmåttet motsvarar 45% av däckets bredd. Ventus evo K137A har hastighetsindex Y, vilket innebär att Ventus evo K137A är ett offroaddäck som är godkänt för hastigheter upp till 300 km/h.
Behöver du även 19"-fälgar till offroaddäcket? Klicka dig vidare till Dack-Online.com.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 254 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Ventus evo K137A |
| Däckbeteckning | 275/45-R19 |
| Diameter | 19" |
| Bredd | 275 mm |
| Profil | 124 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | Y (max 300 km/h) |
| Belastningskod | 108 |
| EAN | 8808563635101 |
Offroaddäcket Ventus evo K137A har en däckbeteckning som är 265/45-R21. Däcket kommer från .
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Ventus evo K137A. Däcket har däckbeteckningen 265/45-R20.
Detta offroaddäck från , kallat Ventus S1 Evo 4 X K137A, har däckbeteckningen 275/45-R20.
Offroaddäcket Ventus evo K137A har en däckbeteckning som är 275/45-R20. Däcket kommer från .