Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 265/75-R16 till din stadsjeep. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för Road Venture KL71.
Detta offroaddäck passar på fälgar som har en diameter på 16". Däcket har en bredd på 265 mm och en profil på cirka 199 mm, vilket motsvarar 75% av däckets bredd. Road Venture KL71 klarar hastigheter upp till 160 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex Q.
Vill du även köpa nya 16"-fälgar som passar till Road Venture KL71? Hos Dack-Online.com hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 287 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Road Venture KL71 |
| Däckbeteckning | 265/75-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 199 mm |
| Profilprocent | 75% |
| Hastighetsindex | Q (max 160 km/h) |
| Belastningskod | 119/116 |
| EAN | 8808956689155 |
Detta offroaddäck från , kallat Road Venture MT KL71, har däckbeteckningen 225/75-R16.
Detta offroaddäck från , kallat Road Venture MT KL71, har däckbeteckningen 235/85-R16.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 235/85-R16.
Detta offroaddäck från , kallat Road Venture MT KL71, har däckbeteckningen 235/75-R15.