har valt att kalla detta offroaddäck med däckbeteckningen 265/70-R16 för GRABBER AT3. Detta -däck är av modellen GRABBER AT3.
GRABBER AT3 är ett offroaddäck med diametern 16". Detta offroaddäck har en bredd på 265 mm och en profil på cirka 186 mm, vilket motsvarar 70% av däckets bredd. GRABBER AT3 har hastighetsindex H, vilket innebär att GRABBER AT3 är ett offroaddäck som är godkänt för hastigheter upp till 210 km/h.
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos Dack-Online.com där du hittar 16"-fälgar till GRABBER AT3.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 168 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | GRABBER AT3 |
| Däckbeteckning | 265/70-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 186 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 112 |
| EAN | 4032344004815 |
Offroaddäcket GRABBER AT3 har en däckbeteckning som är 265/70-R16. Däcket kommer från .
GRABBER AT3 - Ett offroaddäck med däckmärkningen 265/70-R16.
Grabber GT Plus - Ett offroaddäck med däckmärkningen 265/70-R16.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Grabber Cross A/S. Däcket har däckbeteckningen 265/70-R16.