Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 265/70-R16 till din stadsjeep. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för Wrangler DuraTrac RT.
Wrangler DuraTrac RT är ett offroaddäck med diametern 16". Offroaddäcket är 265 mm brett med en profil på 186 mm. Hastighetsindex Q som Wrangler DuraTrac RT har innebär hastigheter upp till 160 km/h.
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 16"-fälgar för Wrangler DuraTrac RT. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 429 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Wrangler DuraTrac RT |
| Däckbeteckning | 265/70-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 186 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | Q (max 160 km/h) |
| Belastningskod | 121/118 |
| EAN | 4038526478498 |
Ett offroaddäck från . Wrangler DuraTrac RT har däckbeteckningen 255/70-R16.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 285/75-R16.
Ett offroaddäck från . Wrangler DuraTrac RT har däckbeteckningen 275/60-R20.
Offroaddäcket Wrangler DuraTrac från med däckbeteckningen 255/55-R20.