Däckbeteckningen för detta offroaddäck från är 265/70-R16. Road Venture MT51, som detta offroaddäck heter, är ett offroaddäck från .
Med en diameter på 16" är detta offroaddäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Med offroaddäcket Road Venture MT51 får du ett däck som är 265 mm brett och har en profil på 186 mm. Detta offroaddäck har ett hastighetsindex som är Q (max 160 km/h).
Du kan komplettera detta offroaddäck med 16"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 286 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Road Venture MT51 |
| Däckbeteckning | 265/70-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 186 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | Q (max 160 km/h) |
| Belastningskod | 117/114 |
| EAN | 8808956161750 |
Ett offroaddäck från . Road Venture MT51 har däckbeteckningen 265/70-R16.
Conqueror M/T är ett offroaddäck med däckmärkningen 265/70-R16.
Ett offroaddäck från . Conqueror R/T har däckbeteckningen 265/70-R16.
Offroaddäcket MT-764 Bighorn från med däckbeteckningen 265/70-R16.