Detta offroaddäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 265/65-R18 till din stadsjeep. Road Venture AT52, som detta offroaddäck heter, är ett offroaddäck från .
Detta är ett offroaddäck från som passar till fälgar med en diameter på 18". Detta däck är 265 mm brett och har samtidigt en profil på 172 mm. Profilen motsvarar 65% av däckets bredd. Road Venture AT52 är godkänt för hastigheter upp till 190 km/h (index T).
Spara pengar och köp med nya 18"-fälgar samtidigt som du köper Road Venture AT52. Mer information hos Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 024 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Road Venture AT52 |
| Däckbeteckning | 265/65-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 172 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 114 |
| EAN | 8808956689070 |
Offroaddäck med däckbeteckningen 265/65-R18 och modellnamnet Road Venture AT52.
Ett offroaddäck från . Road Venture AT52 har däckbeteckningen 265/65-R18.
Offroaddäcket Road Venture AT52 från med däckbeteckningen 265/65-R17.
Offroaddäcket Road Venture AT52 från med däckbeteckningen 265/70-R18.