Dynapro AT2 Xtreme RF12 har en däckbeteckning som lyder 265/65-R17. Offroaddäcket du nu tittar på kallar för Dynapro AT2 Xtreme RF12.
Dynapro AT2 Xtreme RF12 är ett offroaddäck med en diameter på 17". Offroaddäcket Dynapro AT2 Xtreme RF12 har en bredd som är 265 mm och en däcksida med en höjd på cirka 172 mm (65% av däckets bredd). Detta offroaddäck har ett hastighetsindex som är S (max 180 km/h).
Hos Dack-Online.com hittar du även förslag på 17"-fälgar för Dynapro AT2 Xtreme RF12. Du hittar länken till Dack-Online.com nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 771 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Dynapro AT2 Xtreme RF12 |
| Däckbeteckning | 265/65-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 172 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | S (max 180 km/h) |
| Belastningskod | 116/113 |
| EAN | 8808563609065 |
Offroaddäck med däckbeteckningen 265/65-R17 och modellnamnet Dynapro AT2 Xtreme RF12.
Offroaddäck från med modellnamnet Dynapro AT2 Xtreme RF12 och däckbeteckningen 265/70-R17.
Ett offroaddäck från . Dynapro AT2 Xtreme RF12 har däckbeteckningen 265/70-R16.
Detta offroaddäck från , kallat Dynapro AT2 Xtreme RF12, har däckbeteckningen 265/70-R16.