Däckbeteckningen för detta offroaddäck från är 265/65-R17. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för Dynapro HPX (RA43).
Dynapro HPX (RA43) är ett offroaddäck som passar på fälgar med en diameter på 17". Detta däck har en bredd på 265 mm och har en profil som är ungefär 172 mm. Profilmåttet motsvarar 65% av däckets bredd. Detta är ett offroaddäck som får användas för hastigheter upp till 210 km/h (hastighetsindex H).
Komplettera Dynapro HPX (RA43) med matchande 17"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka Dack-Online.com på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 546 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Dynapro HPX (RA43) |
| Däckbeteckning | 265/65-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 172 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 112 |
| EAN | 8808563626239 |
Offroaddäck med däckbeteckningen 265/65-R17 och modellnamnet Dynapro HPX (RA43).
Dynapro HPX (RA43) är ett offroaddäck med däckmärkningen 265/70-R16.
Dynapro HPX (RA43) är ett offroaddäck med däckmärkningen 255/65-R17.
har tagit fram detta offroaddäck med namnet Dynapro HPX (RA43). Däcket har däckbeteckningen 245/65-R17.