Offroaddäcket Scorpion Winter är ett offroaddäck för er med stadsjeepar som kräver däck med däckbeteckningen 265/60-R18. har valt att kalla denna modell av offroaddäck för Scorpion Winter.
Scorpion Winter passar på fälgar med en diameter på 18". Detta offroaddäck har en bredd på 265 mm och en profil på cirka 159 mm, vilket motsvarar 60% av däckets bredd. Scorpion Winter har hastighetsindex H, vilket innebär att Scorpion Winter är ett offroaddäck som är godkänt för hastigheter upp till 210 km/h.
Du kan komplettera detta offroaddäck med 18"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 574 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Scorpion Winter |
| Däckbeteckning | 265/60-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 159 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 114 |
| EAN | 5942741076751 |
Ett offroaddäck från . Scorpion Winter har däckbeteckningen 265/60-R18.
Offroaddäcket Winter Sport 5 från med däckbeteckningen 265/60-R18.
Offroaddäcket Winter i*cept evo3 X W330A från med däckbeteckningen 265/60-R18.
Winter i*cept evo3 X W330A är ett offroaddäck med däckmärkningen 265/60-R18.