Detta offroaddäck från har däckmärkningen 265/60-R18. , som tillverkar detta offroaddäck, har gett det modellnamnet Road Venture AT52.
Road Venture AT52 är ett offroaddäck som passar på fälgar med en diameter på 18". Däcket har en bredd på 265 mm och en profil på cirka 159 mm, vilket motsvarar 60% av däckets bredd. Hastighetsindexet för Road Venture AT52 är T. Detta innebär att Road Venture AT52 är godkänt att användas upp till 190 km/h.
Du kan komplettera detta offroaddäck med 18"-fälgar. Besök Dack-Online.com för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 871 kr | Besök Dack-Online.com |
| Typ | Offroaddäck |
|---|---|
| Avsett för | Stadsjeep |
| Märke | |
| Modell | Road Venture AT52 |
| Däckbeteckning | 265/60-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 265 mm |
| Profil | 159 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 110 |
| EAN | 8808956688950 |
Offroaddäck med däckbeteckningen 265/60-R18 och modellnamnet Road Venture AT52.
Ett av våra offroaddäck från . Detta däck med beteckningen 265/60-R18.
Offroaddäcket Road Venture AT52 från med däckbeteckningen 265/70-R18.
Offroaddäck med däckbeteckningen 265/65-R18 och modellnamnet Road Venture AT52.